Michaela

   

Čo nás čaká tento týždeň?

Čo nás čaká tento týždeň?

Walleťáci, užívate si krásne letné dni? Pozrite sa s nami čo nás čaká v najbližších dňoch.

Horehronský Gurmánfest

V poradí druhý Horehronský Gurmánfest sa kon á 29.-30. júla 2016 v Mýte pod Ďumbierom,  v areáli lyžiarskeho strediska Ski centrum Mýto.

Základnou myšlienkou festivalu je  prezentácia kulinárskeho umenia reštauračných zariadení z Horehronia. Namiesto klasických „akciových“ stravovacích stánkov, návštevníkom varia šéfkuchári najlepších reštaurácií a to hotelových, penziónových, alebo zo salaša.

 

Countryfest Bohunice

Countryfest Bohunice 2016 sa uskutoční v rámci kultúrneho leta v dňoch 29.-30. júla v amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach.

Za kvalitu hudobného programu hovoria samotné mená českých a slovenských headlinerov ako Čechomor, František a Vojta Nedvědi, Pavol Hammel, Slniečko, Bukasový Masív, Michal Tučný Revival Plzeň , Blueground a Klára, Vodopád, Nový Rownák, Pacipacifik, Country Limit Club a mnohí ďalší.

 

Stredoveké hradné slávnosti na Hrade Ľubovňa

Tohtoročné hradné dni  29.7.2016 – 31.7.2016 na hrade Ľubovňa sa budú niesť v znamení návštevy poľského kráľa Jána Kazimíra na hrad Ľubovňa.

V rámci trojdňového podujatia si návštevníci budú môcť pozrieť rekonštrukciu tejto návštevy ale rovnako sa budú môcť zabaviť a dozvedieť sa veľa o hrade prostrednictvom sprievodného programu, počas ktorého vystúpia Sokoliari sv. Bavonna, šermiarska skupina Páni Spiša a poľský husársky regiment – Podolski Regiment Odprzodowy.

V zákutiach hradu budú mať návštevníci možnosť vypočuť si dobovú hudbu. Chýbať nebudú ani remeselní tvorivé dielne a zruční remeselníci.
Piatok, 29. júla 2016 si návštevníci budú mať možnosť vychutnať nočnú atmosféru hradu počas nočných prehliadok hradu, ktoré sa uskutočnia v týchto časoch: 20:00, 20:15, 20:30, 20:45 a 21:00.

 

Trenčianske hradné slávnosti

Tento rok sa opäť môžete tešiť na už 23. ročník Trenčianskych hradných slávností, ktoré sa uskutočnia na Trenčianskom hrade 30.7.2016. Pútavý program Vás vtiahne do obdobia 16. storočia.

 

Hradné slávnosti opäť spestria letnú sezónu na hrade Matúša Čáka. Pre priaznivcov histórie a zábavy sú pripravené šermiarske súboje, brušné tanečnice, sokoliari, fakíri, potulní zabávači a mnoho ďalších účinkujúcich, ktorí sa postarajú o deň plný divadla, remesiel, dobrého jedla a pestrej zábavy.

 

Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine

Dominanta Bielych Karpát – Veľká Javorina (970 m n. m.) otvorí v poslednú júlovú nedeľu  31. júla 2016, nádhernú prírodnú scenériu pre účastníkov Slávností bratstva Čechov a Slovákov.

Stretnutia každoročne pripomínajú spoločnú minulosť dvoch stále prepojených národov. Pripomína to i Pamätník česko-moravsko-slovenskej vzájomnosti, ktorý symbolizuje, že aj napriek súčasným i budúcim premenám Európy si ľudia na moravsko-slovenskom pomedzí zostanú rovnako blízki.

Vybrali ste si Walleťáci?

 

Sledujte nás aj na našom  FACEBOOK-u a INSTAGRAME