Michaela

   

Čo nás čaká tento týždeň?

Čo nás čaká tento týždeň?

Walleťáci, začal sa nám druhý prázdninový mesiac. Ak ho chcete využiť čo  najefektívnejšie sledujte s nami aké podujatia si nemôžete nechať újsť.

Made in Slovakia

Občianske združenie PRE MESTO, o. z. v spolupráci s mestom Poprad pripravuje 5. ročník spoločensko-kultúrno-prezentačnej akcie „MADE IN SLOVAKIA“, ktorá sa uskutoční v dňoch od  3. augusta do 6. augusta 2016 na Námestí sv. Egídia v centre mesta Poprad. 

 

V tomto období sa počet návštevníkov okolia Vysokých Tatier odhaduje na cca 100 000 ľudí, a preto majú organizátori záujem prostredníctvom tejto akcie zatraktívniť dovolenkárom čas, ktorý sa rozhodli stráviť v týchto dňoch pod našimi veľhorami. Cieľom akcie „MADE IN SLOVAKIA“, je naplniť námestie vystavovateľmi tak, aby bola zastúpená každá oblasť, ktorá určitým spôsobom charakterizuje Slovensko, a to od minulosti až po súčasnosť.

 

Jánošíkove dni

Terchová v dňoch 4. – 7. augusta 2016 opäť ožije folklórom počas 54. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni.

 

Jánošíkove dni budú trvať štyri dni a organizátori pripravili tradične bohatý a pestrý program. Popri dominantnom folklóre nebudú chýbať ani koncerty world music, výstavy, prezentácie ľudových remesiel, divadelné predstavenie Kubo, premietanie filmov, ohňostroj a iné sprievodné akcie. Diváci na festivale budú aj svedkami pokusu o vytvorenie rekordu v najväčšom počte spoločne hrajúcich heligonkárov.

 

Podroháčske folklórne slávnosti

Oravské folklórne leto vyvrcholí 41. ročníkom Podroháčskych folklórnych slávností v Zuberci 5. – 7. augusta 2016. Tri dni na poľane Brestová budú patriť oravskému sviatku folklóru, na ktorom vystúpi viac ako 1500 účinkujúcich zo Slovenska a zo zahraničia.

Podroháčske folklórne slávnosti sú koncipované ako trojdňový medzinárodný folklórny festival, ktorého základ tvorí prezentácia ľudovej kultúry. Tento rok prídu na slávnosti pozdraviť a program slávností obohatiť aj folkloristi zo susedného Poľska a Česka, ale aj z Chorvátska, Bulharska, Turecka a z Írska.
Neďaleko prírodného amfiteátra na Brestovej, v areáli Múzea oravskej dediny, sa počas slávností koná sprievodné podujatie pod názvom „Oravský tradičný jarmok oživených remesiel“. Na jarmoku sa prezentujú ľudoví výrobcovia zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami. Podujatie organizované počas vrcholiacej letnej turistickej sezóny veľkou mierou prispieva k oživeniu tradičnej ľudovej výroby a k vzbudeniu záujmu návštevníkov o tradičné výrobky.

 

Potulka v tieni

Galériu v nemocnici hľadá len málokto, ale liečivú silu umenia si môžete vyskúšať aj vy. Využite jedinečnú príležitosť a zúčastnite sa originálnej témy aká na Potulkách ešte nebola a tak skoro sa nezopakuje.

Novú nemocnicu spoznáte tak, ako ju pozná len málokto – je plná umenia od tých najlepších autorov. Uvidíte mozaiky, maľby, reliéfy, fontánu, sochy, keramiku, vypočujete si historky o autoroch i príbehy o vzniku diel.

 

Rytieri na Devíne 2016 – renesancia II.

Počas prvej augustovej nedele – 7. augusta 2016, Vás Rytieri na Devíne zavedú opäť do obdobia renesancie.

Počas celého dňa budú návštevníkom k dispozícií rôzne kratochvíle – dobová strelnica, jazda na živom aj drevenom koníkovi, mučiareň, v rôznych stánkoch si budete môcť zakúpiť milú drobnosť a pripravený bude aj stánok s občerstvením a nebude chýbať ani orientálna čajovňa.

 

Sledujte nás aj na našom  FACEBOOK-u a INSTAGRAME