Ivka

   

Krásy Považskej Bystrice

Krásy Považskej Bystrice

Obdobie dovoleniek je v plnom prúde a vy sa neviete rozhodnúť kam vziať svoju rodinu? Slovensko má mnoho krás, ktoré sa oplatí vidieť. Jedným z nich je aj mesto Považská Bystrica.

 

11

 

Toto prekrásne mesto leží na severozápade Slovenska na rieke Váh.  Nachádza sa v nádhernom prírodnom prostredí, obklopená troma pohoriami – Strážovskými vrchmi, Súľovskými vrchmi a Javorníkmi. V Považskej Bystrici sa veru nudiť nebudete. V jej okolí je mnoho zaujímavých miest.

 

Sťahovanie

 

Považský hrad

 

Bol postavený koncom 13. storočia ako odozva na vpád Tatárov na Slovensko. V súčasnosti sú pomerne zachované časti múrov paláca, veží a opevnenia. Z Považského hradu je výhľad na Považie a Strážovské Vrchy.

 

povazsky-hrad-2067

 

Manínska tiesňava

 

Táto národná prírodná pamiatka sa nachádza neďaleko mesta Považská Bystrica v Súľovských vrchoch. Manínsky potok sa tu v priebehu tisícročí zarezal do Manínskeho bradla a rozdelil ho tak na dve časti – Veľký a Malý Manín. Manínska tiesňava je najužší kaňon na Slovensku.

 

002

 

Kostolecká tiesňava

 

500 metrov dlhý kaňon, ktorý nájdete neďaleko mesta Považská Bystrica v pohorí Strážovské vrchy. Manínsky potok sa tu postupne zarezával do vápencového brala a vznikla tak prelomová úžina lemovaná skalnými stenami. Nachádza sa tu mnoho vzácnych rastlinných druhov.

 

10abcb586f55b7cad20292de14a76f0f8c452e99

 

Bosmany

 

Prírodná pamiatka sa skladá z  troch skalných veží, rozostavených v jednej línii. Na skalách možno dobre pozorovať bradlové prvky. Vyskytujú sa tu charakteristické rastlinné a živočíšne spoločenstvá, typické pre vápencové skaly.

  rpn_419230_m

 

Prečínska skalka

 

Táto chránená prírodná pamiatka je v správe CHKO Strážovské vrchy. Ide o súbor skalných útvarov – karbonátových zlepencov a brekcií s výskytom chránených druhov rastlín a živočíchov. Prečínska skala je aj  obľúbeným skalolezeckým terénom.

 

f5caedbede10bba940ae10d94950acd0

 

Ubytovanie

 

Premýšľate kam sa ubytovať aby ste všetky tieto skvosty mali ako na dlani? Hoteli GINO PARK PALACE**** sídli v historickej budove barokového kaštieľa z roku 1612 a nachádza sa priamo v Považskej Bystrici, v miestnej časti Orlové.

 

exterier---dron---mala

 

Okrem luxusného ubytovania vám ponúka:

  • reštauráciu
  • salóniky
  • vináreň
  • wellness centrum
  • letnú terasu

 

wellness

 

Využite náš zľavový kupón –  50% zľava z každej druhej noci pobytu v Hoteli GINO PARK PALACE****. Nebudete ľutovať. Hotel obklopuje zelený park plný spletitých chodníkov. V priestoroch hotela sú expozície historických kusov nábytku a inventáru, preto je návšteva tohto hotela zaručene i kultúrnym zážitkom.

 

Zľavový kupón nájdete tu: Hoteli GINO PARK PALACE****

Sledujte nás aj na našom  FACEBOOK-u a INSTAGRAME